Skwarek Logistic
DAF Truck Service Dealer™

DAF

Czy wiesz, że...

daf-xf-euro6-komfort-kierownicy

Wysokość spoilera dachowego w kabinie Space Cab modelu XF może być regulowana z powierzchni drogi... bez konieczności wchodzenia na pomost za kabiną. Wszystko to dzięki opatentowanemu, sprawnie działającemu systemowi podnoszenia.

daf-xf-euro6-bezpieczenstwo

Po zewnętrznej stronie reflektorów nowego XF obudowa ich tworzy zwężkę Venturiego,... co powoduje, że powietrze omywające reflektory ma wyższą prędkość, niż ta, która wynikałaby z prędkości pojazdu. Daje to łatwiejsze oczyszczanie elementu przezroczystego reflektora, który wykonany jest z tworzywa Lexan, które jest znacznie bardziej odporne na zarysowania i uderzenia niż szkło.

daf-xf-euro6-komfort

Kluczyki w nowych DAF Euro 6 mają dodatkowy, trzeci przycisk,... którego wciśnięcie aktywuje test oświetlania pojazdu (również naczepy, bądź przyczepy !!!) powodując, że wszystkie punkty świetlne migają na zmianę przez 1 minutę. Można obejść pojazd i samodzielnie sprawdzić działanie oświetlenia.

daf-xf-euro6-efektywnosc

Grill przed chłodnicą nowego XF został tak opracowany, że pomimo zwiększenia powierzchni chłodnicy... o 40% opór aerodynamiczny kabiny nowego XF jest mniejszy niż poprzednich modeli, dając nawet 0,5l oszczędności w zużyciu paliwa.

daf-xf-euro6-zawieszenie-kabiny

Nowa konstrukcja zawieszenia kabiny w nowym DAF XF stanowi strefę zgniotu,... pozwalając kabinie w sposób kontrolowany odsunąć się do tyłu i zredukować siły działające na kierowcę. Konstrukcja ta pozwala przejść test kabiny z prędkością 40 km/h, zamiast 30 km/h jak wymagają tego przepisy. Zmiana prędkości z 30 na 40 km/h to prawie dwukrotny wzrost sił działających na kabinę w czasie kolizcji.

daf-xf-euro6-konsole-dachowe

Konsole dachowe w wysokich kabinach (Space Cab i Super Space Cab, zarówno w CF jak i XF)... są opracowane tak, aby wygodnie można było zamontować kuchenkę mikrofalową. Również instalacja elektryczna zasilająca kuchenke ma bezpiecznik aż 45A dla wygody użytkownika.

daf-xf-euro6-klatka-antykabotazowa

Kabina Super Space Cab w nowym XF ma klatką antykabotażową z wysokowytrzymałych rur stalowych..., dokładnie tak, jak samochód rajdowy. Pozwala ona wytrzymać nacisk na dach kabiny wynoszący nawet 15 ton.

daf-xf-euro6-pedal-hamulca

W nowych modelach DAF Euro 6 zmieniona została konstrukcja pedału hamulca..., zastosowaliśmy tzw. wiszący pedał hamulca. Zaleta tej nowości jest szczególnie odczuwalna w zimie, ponieważ powoduje, że rozkład ciepła jest równomierny no i oczywiście zostaje więcej miejsca na nogi. Podnosi to w sposób odczuwalny komfort jazdy.

daf-xf-euro6-silnik-mx-11

Silnik MX-11 jest o 180 kg lżejszy niż MX-13. Dzięki temu nowy XF Euro 6 oraz CF Euro 6 może być lżejszy... niż analogicznie wyposażone pojazdy Euro 5. Wszystko to dzięki nowej technologii umieszczenia wałów rozrządu w głowicy. Ponieważ mnie napędzają one pomp paliwa, mogą być drążone wewnątrz- czyli lżejsze. Silnik MX-11 ma też o 3% mniejsze jednostkowe zużycie paliwa. Będzie jeszcze oszczędniejszą jednostką napędową.

daf-xf-euro6-wentylacja-w-siedzeniach

W nowym XF wentylacja w siedzeniach jest tak rozwiązana, że powietrze jest zasysane..., a nie wydmuchiwane na kierowcę. Takie rozwiązanie to komfort eliminującey uczucie chłodnego powiewu.

daftrucks.pl at facebook