Skwarek Logistic
DAF Truck Service Dealer™

DAF

DAF MAUT
Czy wiecie Państwo, ile możecie zaoszczędzić, użytkując pojazd z silnikiem w wersji Euro 5 na terenie Niemiec?

Z dniem 1 stycznia 2009 r. w Niemczech wprowadzone zostaną nowe stawki opłat drogowych. Nowe opłaty oznaczają, że stawka za samochód ciężarowy o klasie emisji spalin zgodnej z normami od Euro 1 do Euro 4 będzie znacznie wyższa niż w przypadku pojazdów w wersji Euro 5 lub EEV. W zależności od stopnia zgodności ciężarówki z normami Euro oraz rocznej liczby kilometrów pokonywanych na terenie Niemiec możliwe jest zaoszczędzenie tysięcy euro dzięki użytkowaniu pojazdu w wersji Euro 5.

Wysokie ulgi w opłatach

Użytkowanie samochodu ciężarowego w wersji Euro 3, pokonującego rocznie na terenie Niemiec ponad 70 000 km (począwszy od 2009 r.), oznacza koszty wyższe aż o 3430,00 € niż w przypadku ciężarówki w wersji Euro 5. Odpowiada to niemal pięciu eurocentom za kilometr, co jest kwotą wartą uwzględnienia podczas rozważań dotyczących możliwości zakupu pojazdu spełniającego normę Euro 5.

W celu obliczenia kwoty oszczędności można wykorzystać kalkulator DAF MAUT.

Zamiana pojazdu na egzemplarz w wersji Euro 5 jest dobrym pomysłem nawet dla operatorów, którzy nie przewożą towarów na terenie Niemiec. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać darmowy dostęp do stref niskiej emisji zanieczyszczeń, które stają się coraz bardziej popularne na obszarach dystrybucji miejskiej w Europie.

daftrucks.pl at facebook