Skwarek Logistic
DAF Truck Service Dealer™

DAF

Seria DAF CF
Skonstruowana dla wydajnego działania

Transport regionalny, krajowy lub międzynarodowy. Równe drogi lub trudne warunki terenowe. To bez różnicy dla pojazdów DAF serii CF, dostępnych w postaci ciągników siodłowych lub podwozi pod zabudowę z dwiema, trzema lub czterema osiami.Wyjątkowa charakterystyka prowadzenia

Skonstruowane z myślą o intensywnej eksploatacji uniwersalne podwozie doskonale sprawdza się w każdym zastosowaniu – od transportu ładunków sypkich lub transportu cysternowego do prac z dużymi obciążeniami w sektorze budowlanym, a także podczas wywozu odpadów i ogólnej dystrybucji.

Seria CF charakteryzuje się znakomitymi właściwościami jezdnymi i świetną zwrotnością. Wiele uwagi poświęcono idealnemu dopasowaniu konstrukcji podwozia, układu kierowniczego, hamulców i zawieszenia. To, wraz z charakterystyką wysokiego momentu obrotowego silników i wygodą kabiny sprawia, że serię CF prowadzi się przyjemnie we wszystkich warunkach.

Komfort i wygoda w standardzie

Tak duża ilość zastosowań stwarza potrzebę użycia różnych wariantów kabiny. Dlatego w serii CF dostępne są trzy kabiny: Day Cab (kabina dzienna), Sleeper Cab (kabina sypialna) i przestronna Space Cab (kabina z podwyższonym dachem, z wnętrzem wysokości 2,23 m). Wszystkie warianty kabiny łączą w sobie niewielkie rozmiary zewnętrzne z wyjątkowo przestronnym wnętrzem i oferują łatwy dostęp, znakomitą widoczność i ergonomiczne środowisko pracy.
Kabina CF została zaprojektowana tak, aby jak najlepiej spełniać wymagania kierowcy.

Wewnątrz kabiny daje się odczuć wrażenie przestronności, które podkreślone jest przez duże szyby boczne i przednie. Inteligentne wykorzystanie przestrzeni i materiałów wysokiej jakości w ciepłych, lecz zarazem praktycznych kolorach tworzą ergonomiczne środowisko pracy, produktywne i przyjemne.

W pełni regulowany, pneumatyczny fotel kierowcy ze zintegrowanym zagłówkiem i opcjonalnym, regulowanym podparciem lędźwiowym oraz opcjonalnymi napinaczami pasów bezpieczeństwa zapewniają kierowcy znakomity dostęp do elementów sterowania. Fotel dopasowuje się do ciała i zapewnia podparcie, które redukuje zmęczenie. Duże możliwości regulacji fotela oraz dwupłaszczyznowa regulacja kierownicy umożliwiają ustawienie optymalnej pozycji kierowania dla kierowcy dowolnego wzrostu.Potęga wydajności

Wszechstronność CF pokreślona jest przez szeroki wybór silników. CF65 wyposażono w 6,7 litrowy silnik PACCAR GR, CF75 posiada 9,2 litrowy silnik PACCAR PR, zaś w CF85 zainstalowano 12,9 litrowy silnik PACCAR MX, taki jak używany w pojazdach XF105. Te znakomite silniki oferują moc od 220 do 510 koni mechanicznych, zależnie od Twoich indywidualnych potrzeb. Wszystkie wyposażono w przyszłościową technologię DAF SCR.

Wszystkie silniki PACCAR zaprojektowano z myślą o najwyższych standardach ekonomiczności, niezawodności i trwałości oraz zadowoleniu operatora z jednoczesnym udostępnieniem mocy kierowcy. 6-cylindrowe silniki rzędowe z inteligentnym, wysokociśnieniowym systemem wtrysku paliwa są czystsze i oferują wysoką moc i moment obrotowy przy niskich prędkościach obrotowych.Wielofunkcyjne podwozie wszechstronnego pojazdu

Podwozie serii CF wykonano ze stali wysokiej jakości, co pozwoliło na uzyskanie wyjątkowo mocnej lecz lekkiej konstrukcji przystosowanej do dużych obciążeń. Podwozie jest całkowicie płaskie, dzięki czemu stanowi doskonałą podstawę dla dowolnego nadwozia. W celu maksymalnego ułatwienia konfiguracji nadwozia elementy głównej ramy mają już wywiercone otwory, które umożliwiają łatwy montaż ramy pośredniej. Dostępny jest także moduł sterowania zabudowami BBM, który umożliwia komunikację pomiędzy systemami elektrycznymi pojazdu i nadwozia.

Inteligentna konstrukcja podwozia

Kształt, układ i rozmieszczenie elementów podwozia dobrano tak, aby zminimalizować wagę pojazdu i zmaksymalizować dostępną przestrzeń. Wiele elementów, takich jak zbiorniki powietrza i inne części układu hamulcowego zainstalowano od wewnątrz ramy podwozia, pozostawiając dość miejsca na zainstalowanie podpór żurawia, zamków nadwozi wymiennych, skrzynek z narzędziami i innego dodatkowego osprzętu. Zwarty system wtórnego oczyszczania SCR ze zbiornikiem AdBlue pozostawia dość miejsca na duże zbiorniki paliwa do 1500 litrów w ciągniku 4 x 2 i 6 x 2.

Dopasowane do zadania

CF ma kabinę o niewielkich rozmiarach zewnętrznych, która zapewnia doskonałą zwrotność w zatłoczonym terenie. Niska masa własna dla wysokiej ładowności, mocna konstrukcja, potężne silniki i szeroka oferta konfiguracji podwozi i osi sprawiają, że CF nadaje się do wielu zastosowań, od dostaw w mieście i zadań specjalnych, takich jak pojazdy strażackie lub cysterny, do pojazdów budowlanych i transportu na długich dystansach.

Konfiguracje osi

Model CF65 dostępny jest jako podwozie 4 x 2 w wielu odmianach o różnym rozstawie osi. Serie CF75 i CF85 oferują szereg różnych konfiguracji osi, od dwuosiowych ciągników i podwozi do trzy- lub czteroosiowych pojazdów z pojedynczym lub podwójnym napędem. Osie nienapędowe z pojedynczymi lub bliźniaczymi kołami, oś podporowa oraz sterowane drugie i trzecie osie to tylko kilka przykładów szerokiej gamy dostępnych konfiguracji osi.

daftrucks.pl at facebook