Skwarek Logistic
DAF Truck Service Dealer™

DAF

Seria DAF LF
Idealny partner w transporcie dostawczym

Pojazdy te charakteryzują się łatwością wsiadania i wysiadania oraz manewrowania w warunkach dużego natężenia ruchu drogowego, a także niską masą własną umożliwiającą najwyższą w klasie ładowność. Dzięki małemu promieniowi skrętu i wysokiej zwrotności samochody ciężarowe DAF serii LF o masie całkowitej od 6 do 21 ton są idealnymi partnerami w dystrybucji regionalnej oraz na terenie miast.Z myślą o dystrybucji

Ciężarówki DAF serii LF wyróżniają się doskonałą zwrotnością, łatwym dostępem do kabiny, niską masą własną zapewniającą najlepszą ładowność w tej klasie, wygodą, osiągami i oszczędnością paliwa. To idealne pojazdy dostawcze, o masie całkowitej od 7,5 do 21 ton. Łatwe do prowadzenia i wygodne dla kierowcy. Niezawodne, elastyczne i ekonomiczne dla operatora. Co więcej, nowoczesne wzornictwo pojazdów DAF LF podkreśla wizerunek każdej firmy. Ciężarówki DAF z serii LF są nie tylko doskonale przystosowane do pracy w mieście i na terenach wiejskich – równie dobrze spisują się na dłuższych trasach.

Przyjazne wnętrze

Otwórz drzwi a natychmiast doświadczysz jakości nowego wnętrza kabiny serii LF. Wzornictwo i wykończenie przywodzą na myśl luksusowe samochody osobowe. Kolorystyka oraz użyte materiały tworzą atmosferę przyjaznego i wygodnego miejsca pracy. Nowa deska rozdzielcza i nowoczesny panel przyrządów, regulowana kierownica ze zintegrowanymi przyciskami sterowania i opcjonalną poduszką powietrzną oraz wygodnie rozmieszczone dźwignie i przełączniki pokazują, że podczas projektowania serii LF naczelnym założeniem było stworzenie ergonomicznego środowiska pracy.

Szeroka szyba przednia i wąskie słupki zapewniają doskonałą widoczność, podczas gdy atermiczne szkło barwione na zielono zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza kabiny. Natomiast układ sześciu lusterek zwiększa pole widzenia w celu poprawy bezpieczeństwa. Pojazdy LF posiadają czteropunktowe mocowanie kabiny dla maksymalnej wygody. Poziom hałasu jest niski, co owocuje mniejszym zmęczeniem kierowcy, a tym samym większym bezpieczeństwem.

Wygoda i moc

Ciężarówki z serii LF wyposażone zostały w cztero- i sześciocylindrowe silniki PACCAR, opracowane z myślą o spełnianiu norm emisji spalin Euro 5. Ponadto, wszystkie silniki cztero-litrowe spełniają zaostrzoną normę emisji spalin EEV już w standardzie. Większa pojemność skokowa w przypadku wszystkich wersji zaowocowała zwiększeniem mocy i momentu obrotowego, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Silniki o pojemności 4,5 i 6,7 litra oferują firmom transportowym wyższe osiągi, niezawodność i trwałość, a kierowcom stabilną, zapewniającą wygodę moc.

Od 140 do 300 KM czystej wydajności

Pojazdy z serii LF oferują szeroki zakres mocy dla wszystkich zastosowań. Czterocylindrowy silnik PACCAR FR o pojemności 4,5 l dostępny jest w wersjach o mocach 140 KM, 160 KM, 185 KM i 207 KM i momentach obrotowych wynoszących odpowiednio 550 Nm, 600 Nm, 700 Nm i 760 Nm. Sześciocylindrowy silnik PACCAR GR o pojemności 6,7 l dostępny jest w wersjach o mocach 220 KM, 250 KM lub 285 KM, 300 KM i momentach obrotowych wynoszących odpowiednio 850 Nm, 950 Nm, 1020 Nm i 1100 Nm. Co istotne, maksymalny moment obrotowy dostępny jest już przy 1200 obr./min., co zwiększa elastyczność i zmniejsza częstotliwość zmiany biegów.

Silniki typu EEV bez filtra sadzy

Silnik EEV (ang. Enhanced Environmentally friendly Vehicle – Pojazdy przyjazne dla środowiska naturalnego). W ofercie pojazdów serii LF znajduje się silnik przeznaczony w szczególności do dystrybucji na terenie miast w wersji EEV o mocy 160 KM, który spełnia wymagania normy EEV dzięki optymalnemu procesowi spalania bez potrzeby stosowania filtra sadzy.Z myślą o ciężkich ładunkach

Układ i rozmieszczenie elementów podwozia dobrano tak, aby zminimalizować masę pojazdu i zmaksymalizować dostępną przestrzeń na wyposażenie dodatkowe. Większa ładowność i niższe koszty na kilometr były tu kluczowymi czynnikami.

Mocne podwozie serii LF wykonano ze stali wysokiej jakości, co pozwoliło na uzyskanie wyjątkowo silnej, lecz lekkiej konstrukcji przystosowanej do dużych obciążeń. Podwozie jest całkowicie płaskie, dzięki czemu stanowi doskonałą podstawę dla dowolnej zabudowy. W celu maksymalnego ułatwienia konfiguracji nadwozia elementy głównej ramy mają już wywiercone otwory, które umożliwiają łatwy montaż struktury górnej. Wsporniki do zamontowania zabudowy są dostępne jako opcja.

Zwiększona wydajność

Ciężarówki DAF z serii LF wykorzystywane są do wielu różnych celów – od dystrybucji miejskiej i regionalnej po długodystansowy transport objętościowy i zastosowania specjalne, takie jak wywóz odpadów komunalnych czy służba w straży pożarnej. Różnorodność zastosowań przekłada się na zróżnicowanie pojazdów należących do tej rodziny zapewniając zwiększenie wydajności bez względu na zastosowanie transportowe.

Swoim rodzaju i dopasowane do zadania

W celu zaspokojenia wielu potrzeb w zakresie transportu dystrybucyjnego, pojazdy z serii LF oferowane są w szerokiej gamie konfiguracji i rozstawów osi, również jako ciągnik siodłowy i trzyosiowe podwozie z kierowaną osią wleczoną.

Model LF45 dostępny jest w wersjach o Dopuszczalnej Masie Całkowitej od 7,5 do 12 ton, natomiast pojazdy LF55 występują w wersjach o Dopuszczalnej Masie Całkowitej od 12 do 21 ton, oferując jednocześnie maksymalną zdolność do ciągnięcia zestawów do 32 ton Dopuszczalnej Masy Całkowitej. We wszystkich modelach niska masa własna zapewnia najwyższą ładowność w tej klasie, a co za tym idzie najlepszą produktywność.

Przystawki odbioru mocy

Wobec szerokiej gamy zastosowań, w segmencie pojazdów DAF LF45 i LF55 bywa także konieczne użycie przystawki odbioru mocy. Dotyczy to na przykład chłodni, wywrotek lub żurawi załadowczych. Również w tym przypadku pojazdy z serii LF mogą być wyposażone w indywidualnie dobrane rozwiązania i rozmaite warianty przystawki odbioru mocy.

Nowością jest możliwość zamówienia w modelu LF 55 przedniej odsilnikowej przystawki odbioru mocy z przygotowaniem do montażu generatora.

daftrucks.pl at facebook