Skwarek Logistic
DAF Truck Service Dealer™

DAF

Seria DAF XF105
Zbudowany do transportu na długich trasach

Niskie koszty eksploatacji, większa satysfakcja kierowcy i wysoka niezawodność: kluczowe kryteria konstrukcji pojazdów DAF do transportu na długich dystansach. XF105 to dziś najlepsza oferta na rynku. Wybrany Międzynarodowym Samochodem Ciężarowym Roku 2007 przez międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy branżowych. Ma najprzestronniejszą kabinę w tej klasie pojazdów, zapewnia najwyższy komfort kierowcy oraz wysokie dochody na kilometr. Najlepszy z najlepszych.Przyjemność jazdy

DAF XF105 to najlepsza ciężarówka dla kierowcy – rasowa maszyna do jazdy, z przestronną, komfortową kabiną, doskonale wyposażoną i pięknie wykończoną przy użyciu atrakcyjnych materiałów i ciepłych kolorów. Oferuje również klejnot w postaci silnika dostarczającego moc do 510 KM oraz moment obrotowy 2500 Nm, co zapewnia optymalną siłę napędową i płynną jazdę.

Pewna inwestycja

XF dba o zyski. Układy takie jak EBS (elektroniczny układ hamulcowy), ASR (układ eliminujący poślizg kół), VSC (układ kontroli stabilności pojazdu) oraz Hillholder (w połączeniu z przekładnią AS-Tronic), zapewniają dodatkowy komfort, zaufanie i bezpieczeństwo kierowcy. A większa ładowność i krótsze przestoje – dzięki dłuższym okresom międzyobsługowym – dają wyższe wpływy na konto. Z którejkolwiek strony spojrzymy, widzimy dobry zwrot z inwestycji. Pojazdy serii XF firmy DAF: na długie trasy i na długie lata.

Skonstruowany dla zapewnienia najlepszej możliwej przestrzeni do pracy i mieszkania

The XF105 cab sets the highest standard for driver comfort. With a choice of Space Cab and Super Space Cab – both with generous interior dimensions – the XF105 offers more living, working and storage space than any other truck in its class. The result: drivers stay fit and alert longer.

Nowe standardy wykończenia wnętrza

Wnętrze pod każdym względem zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić kierowcy najwyższe możliwe standardy. Starannie dobrane kombinacje kolorów nadają wnętrzu wygląd i atmosferę, które czynią pracę i mieszkanie w kabinie wyjątkowo przyjemnymi. Również w fotelach zastosowano nowe materiały i kolory. Ich wysoki komfort podkreśla elegancki, wytłaczany wzór obicia. Elementem standardowego wyposażenia kabiny XF105 Super Space Cab jest eleganckie, dwukolorowe wykończenie deski rozdzielczej – ciemniejsze (Roast Black) w przypadku górnej części i jaśniejsze (Dark Camel) dla dolnej. Życzenia i warunki pracy kierowcy stanowiły najwyższy priorytet, aż po najdrobniejszy szczegół.

Bezpieczne, komfortowe kierowanie

Wystarczy usiąść w fotelu za ergonomiczną kierownicą, a od razu wiadomo, że bezpieczeństwo, komfort i łatwość obsługi były najważniejszymi priorytetami podczas konstruowania modelu XF105. Możliwość wykorzystania zaawansowanych systemów bezpieczeństwa takich jak ACC (Tempomat adoptowalny), FCW (Układ ostrzegania przed uderzeniem przodem pojazdu) czy układy zewnętrznych kamer sprawiają, że kierowca może się całkowicie skupić na drodze, dzięki czemu prowadzenie jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Moc dla zysku

Silnik PACCAR MX o pojemności 12,9 litra zapewnia doskonałe osiągi: moc od 410 KM do 510 KM oraz wysokie momenty obrotowe w zakresie od 2000 do 2500 Nm, dostępne przy prędkościach obrotowych już od 1000 do 1410 obr/min. Ponadto dzięki technologii SCR firmy DAF spełnia on normy emisji spalin Euro 5. Jest także oszczędny, dzięki wprowadzeniu kilku technicznych rozwiązań wpływających na ograniczenie zużycia paliwa. W modelu XF105 zastosowano również wiele elementów nie wymagających obsługi, co pozwala wydłużyć okresy międzyobsługowe i jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji.

Układ napędowy o wysokich osiągach

Układ napędowy został starannie dopracowany dla zapewnienia optymalnych osiągów w każdych warunkach eksploatacji oraz dla maksymalnego obniżenia zużycia paliwa. Do przekazywania napędu na cieszący się uznaniem tylny most z przekładnią hipoidalną DAF można wybrać 16-biegową manualną skrzynię biegów lub najnowszą zautomatyzowaną przekładnię AS-Tronic. Do bardziej wymagających zastosowań dostępny jest również tylny most ze zwolnicami.

Solidny fundament

W XF105 zastosowano bardzo kompaktowy układ podwozia, gdzie tłumik wydechowy, skrzynka akumulatorowa i układ dozujący zostały inteligentnie zintegrowane w jednym module. Ponadto dzięki umieszczeniu zbiorników powietrza i podzespołów układu hamulcowego po wewnętrznej stronie ramy uzyskano wyjątkowo dużo miejsca na dodatkowe zbiorniki paliwa. Ciągnik siodłowy może być wyposażony w zbiorniki paliwa o łącznej pojemności do 1500 litrów, które umożliwiają uzupełnianie paliwa w bazie lub w najbardziej dogodnym miejscu.

Solidne podwozie modelu XF wykonano ze stali wysokiej jakości, dzięki czemu podwozie ma wyjątkową wytrzymałość, a jednocześnie jest lekkie, co wpływa na zwiększenie ładowności pojazdu.

Rama podwozia pod zabudowę XF105 jest zupełnie płaskia, stanowiąc idealną podstawę dla zabudowy każdego typu. Aby maksymalnie ułatwić pracę wytwórcy zabudów, w podłużnicach są już nawiercone otwory ułatwiające montaż nadwozia. Dostępny jest również moduł wytwórcy nadwozia (BBM), ułatwiający komunikację układów elektrycznych pojazdu i zabudowy.

Ciągniki dwu-, trzy- i czteroosiowe

Model XF105 4 x 2 jest opcjonalnie dostępny z siodłem i oferuje szeroki wybór rozstawów osi. Do przewozu towarów o dużych rozmiarach firma DAF może dostarczyć ciągnik 4 x 2 o wyjątkowo małej wysokości siodła, wynoszącej zaledwie 96 centymetrów. Oznacza to, że w naczepach o wysokości wnętrza w świetle wynoszącej niemal trzy metry można przewozić towary o objętości do 100 m3.

Taki tzw. niskopodłogowy ciągnik (Low Deck) jest wyposażony w oś przednią o nośności 7,5 tony z resorami parabolicznymi oraz oś tylną o nośności 11,5 tony z czteromiechowym zawieszeniem pneumatycznym. Opcjonalnie dostępna jest również oś przednia z zawieszeniem pneumatycznym. Podwozia 6 x 2 umożliwiają uzyskanie większej ładowności. Są to konfiguracje z podwójną osią kierowaną i osią podnoszoną, albo z osią wleczoną, unoszoną lub kierowaną. Zawsze jest to konfiguracja najlepiej dobrana do zastosowania pojazdu. Model 6 x 2 z podwójną osią kierowaną jest wyposażony w kierowaną i unoszoną oś tylną. Ważną zaletą takiej prowadzącej osi tylnej jest łatwość manewrowania na niewielkich przestrzeniach. Ciągniki 6 x 2 do specjalnych lekkich lub ciężkich zastosowań dostępne są z unoszoną osią wleczoną z pojedynczymi lub podwójnymi oponami.

Operatorom potrzebującym dodatkowej ładowności firma DAF może dostarczyć model XF105 z lekką niekierowaną unoszoną osią prowadzącą i kołami 17,5”. Uzupełnieniem oferty są ciągniki 3- i 4-osiowe z podwójną osią napędową – wyjątkowo przydatne do transportu ponadgabarytowego.

Szeroka gama podwozi pod zabudowę

Firma DAF dostarcza podwozia pod zabudowę XF105 jako standardowy model 4 x 2, zapewniając bogaty wybór rozstawów osi. Dostępna jest również szeroka gama podwozi 6 x 2. Wersje z osią wleczoną są dostępne z zawieszeniem pneumatycznym tylnej osi, zarówno pojedynczej, jak i podwójnej. Zawieszenie pneumatyczne osi przedniej jest opcjonalne. Model XF105 jest również dostępny w postaci podwozia pod zabudowę 6 x 2 z kierowaną wleczoną osią tylną, co zapewnia dużą zwrotność i łatwość manewrowania na niewielkich przestrzeniach. Ofertę uzupełniają wersje 6 x 4, 8 x 2 oraz 8 x 4.

daftrucks.pl at facebook